ALBIN AMELIN

Olja på duk, signerad Amelin och daterad -59(?).

"Blommor". Bildens mått 101 x 82 cm.

Konditionsrapport

Sedvanligt ytslitage.

Kalmar Konstmuseum 1974
Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - S3
Följerätt
Ja

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 70 000 SEK

    Slutpris

    60 000
    5 781 EUR
    6 623 USD

    Budhistorik (9 bud)
    211 aug 22:5660000SEK
    Acceptpris på 60 000 SEK uppnåddes
    211 aug 22:5559000SEK
    6 4 aug 23:2657000SEK