KANDELABER, biskviporslin och brons, troligen Frankrike, omkring 1900.

För tre ljus. Dekor av herreman i 1700-talskläder. Ben i form av hovar. Otydligt signerad. Bredd 20. Höjd 26,5 cm.

Smärre slitage. Lagningar. Dekorbortfall.

Utropspris
1 500 SEK