TOMTE MED LYKTA, keramik, Heissner, Tyskland, 1900-talets andra hälft.

Bemålad. Med elektrifierad lykta. Märkt i godset samt med etikett. Höjd ca 72 cm.

Ej funktionstestad. Slitage och mindre nagg. Delvis snösprayad. Lagning.

Utropspris
2 000 SEK