SKRIVBORD, Louis XVI-stil, 1900-talets andra hälft.

Fanerad stomme. Överdel med skrivskiva i rött läder med gulddekor. Beslag i mässing. Front med tre lådor. Längd 118 cm. Bredd 60 cm. Höjd 75 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK