Målad. Två lådor i sarg. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Skuren dekor. Bredd 118. Djup 52. Höjd 99 cm. Nyckel finns.
Senare målning. Slitage. Repor. Märken.