Målad. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Bredd 115. Djup 45. Höjd 83 cm.
Omarbetad och kompletterad med senare sockel och tråg. Ursprungligen skåpsunderdel. Senare målning. Slitage. Repor. Märken.