KLÄDSKÅP, 1900-talets början.

KLÄDSKÅP, 1900-talets början.

Målat. Dörr med bakomliggande hyllplan. En låda under dörr. Beslag av mässing. Bredd 75. Djup 49,5. Höjd 189. Nyckel finns.

Senare målning. Senare beslag. Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Infästningar till hyllplan saknas.

Utropspris
3 000 SEK