Fanerad i björk. Spegel, höjd 108 cm. Bredd 50 cm. Byrå med två lådor. Längd 110 cm. Djup 47 cm. Höjd 60 cm.
Åldersrelaterat slitage. Smärre slitage. Nyckel saknas.