Terrin med lock, tenn, modell 277, Firma Svenskt Tenn, 1926. Lockknoppen troligtvis formgiven av Anna Petrus

Bukig form med grepen, på fot. Lock med knopp i form av lejon. Längd ca 27 cm, höjd 24 cm.

Slitage och repor. Mindre bucklor.

Klubbat pris
5 200
461
481
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
8
23 jul 2018 13:35
5 200 SEK
10
23 jul 2018 13:35
5 000 SEK
10
23 jul 2018 13:13
4 958 SEK
9
23 jul 2018 13:13
4 758 SEK
9
23 jul 2018 13:12
4 700 SEK
10
23 jul 2018 13:12
4 500 SEK
9
23 jul 2018 12:39
3 700 SEK
8
23 jul 2018 12:39
3 500 SEK
8
23 jul 2018 11:25
3 000 SEK
22 jul 2018 22:55
2 200 SEK
20 jul 2018 14:28
2 000 SEK
20 jul 2018 5:35
600 SEK
19 jul 2018 22:04
550 SEK
19 jul 2018 20:07
500 SEK
19 jul 2018 17:48
400 SEK
18 jul 2018 9:55
350 SEK
17 jul 2018 13:10
300 SEK