Allmoge
1071810

Jemt Olov Person

(Sverige, 1871-1947)
Jemt Olov Person
(Sverige, 1871-1947)

JEMT OLOV PERSON, skål, skuret trä, signerad.

Delvis målad samt med hänklar i form av hästhuvuden. Längd 16, bredd 8, höjd 15,5 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK