FÅTÖLJER, ett par, Nyrenässans, sent 1800-tal

Stomme i bonat trä. Fast stoppad rygg och sits med textilklädsel. Kädda armlän. Skuren dekor. Sitthöjd ca 46, höjd 110 cm

Senare tyg på bakstycket. Smärre slitage. Märken. Fläckar. Delvis maskstungen. Maskstungen.

Utropspris
2 000 SEK