Allmoge
1071916

KISTA, Hälsingland, daterad 1816.

Målad. Uppfällbart lock med bakomliggande förvaring. Beslag och bärhandtag av smide. Längd 85. Bredd 50. Höjd 39 cm. Nyckel finns.

Slitage. Färgbortfall.

Utropspris
1 500 SEK