KAFFESERVIS, c:a 68 delar, porslin, "Blå Måsen", Bing&Gröndahl, Danmark.

10 mockakoppar med fat nr 463
18 kaffekoppar med fat nr 102 resp 305
21 assietter nr 28A
1 kanna nr 189
1 kanna nr 393
1 kanna 388
1 sockerskål nr 94
2 askfat i form av snäcka nr 200
1 vas nr 670
4 olika runda serveringsfat
1 avlångt fatnr 96
1 triangulärt fat nr 354
4 småfat nr 332
1 cigarettställ nr 240
1 saltkar

2 kaffefat med mycket små kantnagg
Bruksslitage.

Utropspris
4 000 SEK