SERGIO BUSTAMENTE, tillskriven. Skulptur, 1970-tal.
Mässing och koppar. Fågelsn höjd 75, bredd m ring 44.
Åldersrelaterat slitage, men gott skick. Någon metalldel saknas vid klornas fäste, där också lite rost finns.