KAKSPADE, Estland ca 1900 och SERVERINGSBESTICK 2 ST, silver S:t Petersburg, P.J.Silventoinen 1900-talets början

Kakspadens längd 30,5 cm. Handtaget i silver, bladet förgyllt metall. Serveringsbestickens längd 16,5 och 19,5 cm.

Gravyr. Slitage.

Utropspris
200 EUR