Design
1073896

Emile Gallé

(Frankrike, 1846-1904)
Emile Gallé
(Frankrike, 1846-1904)

EMILE GALLÉ, vas, glas, art nouveau, signerad Gallé, tidigt 1900-tal.

Rosa glas med överfång av grönskande landskap. Höjd 23 cm.

Bruksskick. Slipad mynningskant. Repor. Mindre stötmärken.

Utropspris
8 000 SEK