EMILE GALLÉ, vas, glas, art nouveau, signerad Gallé, tidigt 1900-tal.
Rosa glas med överfång av grönskande landskap. Höjd 23 cm.
Bruksskick. Slipad mynningskant. Repor. Mindre stötmärken.