HILLEVI SEPPONEN, SOFFBORD, "Lago", Skanno, 1950-tal.
Benställ av bok med röktonat glasskiva. Tillverkades på beställning. Längd 125 cm. Bredd 85 cm. Höjd 57 cm.
Enstaka mindre nagg.
Milano Triennalen 1957.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10