SOCKERSKÅL, silver, senempire, Jakob S. Lundberg, Stockholm 1843. Vikt 700 gram.

Rik floral dekor, svängda handtag, lockknopp med bla palmettdekor. Rund fot med fyra tassfötter. H 31.

Slitage, repor, bucklor med bla sned knopp.

Utropspris
3 000 SEK