Bla "Borgmästar Munthe" illustrerad av Elsa Beskow, "Taflor ur Sveriges historia", "Lille Mu", "Kajsa och Snurran", "Brumle-Bumle", "Kisse-Misse-Måns".
Slitage, fläckar, skador.