KARMSTOLAR, ett par, gustaviansk stil, 1900-talets början.

Skuren dekor. Bronserade. Fast stoppad sits, rygg och armlän klädda med textil. Sitthöjd 40. Bredd 61. Djup 59. Höjd 94 cm.

Lagningar. Renoverad. Senare bronsering. Slitage. Färgbortfall. Senare klädsel. Lösa kantband.

Utropspris
4 000 SEK