ULLA PROCOPÉ, servis, "Valencia", Arabia, FInland, 1900-talets andra hälft.
Dekor i blått. Bestående av:
6 tekoppar med fat
6 assietter, diameter 20 cm.
Smärre slitage. En assiett med minimalt kantnagg.