ASK, tenn/mässing, Storbritannien, 1910-tal.

Locket med ciselerad dekor av Storbritanniens drottning Mary och texter "Imperium Britannicum", "Christmas 1914", "France", "Russia", "Belgium", "Japan", "Servia" samt "Montenegro". Längd 13 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bristningar.

Utropspris
150 EUR