SKULPTUR, patinerad brons, marmorpiedestal.

Efter Archibald Thorburn. Andra hälften av 1900-talet. Märkt A. Thorburn, numrerad A1122. Höjd ca 31 cm.

Slitage. Skulpturen delvis lös från basen.

Utropspris
200 EUR