Bestående av;
13 tallrikar diameter 23 cm),
12 assietter (diameter 18 cm),
1 karott med lock,
1 tillbringare,
1+3 serveringsformar/fat,
1 liten kanna med handtag,
1+1 skål,
1+1 djup skål,
1 sockerskål/liten skål,
6 sejdlar.
Bruksskick. Obetydligt ytslitage.