MATSKEDAR, åtta st, silver, CG Hallberg, Stockholm 1950-tal.

Dekor av Moder Svea och bladverk. Längd 22 cm. Vikt ca 630 g.

Mindre bruksslitage.

Utropspris
2 500 SEK