ULLA PROCOPÉ, SKÅLFAT och ASSIETTER, 6+2 st, "Valencia", Arabia 1960-70-tal.
Skål, ø 36 cm 6 st assietter ø 19,5 cm 2 st assietter ø 17,5 cm.
Ett fat med kantskada undertill. Sedvanligt slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10