18K vitguld. Stämplade MAND. Briljantslipade och åttkantslipade diamanter. Odlade barocka South sea pärlor enligt uppgift. Mått pärlor ca 25 x 21 mm. Krok. Total höjd ca 50 mm. Vikt 18,6 gram.
En pärla förmodligen genomborrad. Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.