ÖRHÄNGEN, med odlade pärlor och diamanter.

18K vitguld. Stämplade MAND. Briljantslipade och åttkantslipade diamanter. Odlade barocka South sea pärlor enligt uppgift. Mått pärlor ca 25 x 21 mm. Krok. Total höjd ca 50 mm. Vikt 18,6 gram.

Konditionsrapport

En pärla förmodligen genomborrad. Obetydligt ytslitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V40

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Fredrik Karlsson

    Fredrik Karlsson

    fredrik.karlsson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 12 000 SEK

    Slutpris

    10 000
    973 EUR
    1 106 USD

    Budhistorik (5 bud)
    312 nov 09:1010000SEK
    Acceptpris på 10 000 SEK uppnåddes
    312 nov 09:109000SEK
    312 nov 09:108000SEK