TESERVISDELAR, 21 st, keramik, Ernestine, Salerno, Italien, 1900-talets slut.

Åtta tekoppar, sju asietter (diameter 18 cm) samt sex fat (diameter 22 cm). Tryckt dekor av blålila violer mot vit fond.

Obetydligt ytslitage. Assiett med nagg.

Utropspris
2 000 SEK