DOSOR

3 stycken, silver, Sverige, 1800-talets första hälft.

Caspar Plöhn, Stockholm 1808, längd ca 8,5 cm, vikt ca 87 gram. Bernhard Wilhelm Ivarsson, Nyköping 1829, längd ca 7,5 cm, vikt ca 36 gram. J.J. Gröndahl, Sundsvall 1817-1825 (1842), längd ca 8 cm, vikt ca 42 gram.

Konditionsrapport

Slitage, repor, märken, bucklor. Gravyrer.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    450
    43 EUR
    50 USD

    Budhistorik (3 bud)
    1A10 sep 10:39450SEK
    210 sep 10:39400SEK
    1 8 sep 19:36300SEK