Silver Övrigt
1077496
DOSOR, 3 stycken, silver, Sverige, 1800-talets första hälft.

Caspar Plöhn, Stockholm 1808, längd ca 8,5 cm, vikt ca 87 gram. Bernhard Wilhelm Ivarsson, Nyköping 1829, längd ca 7,5 cm, vikt ca 36 gram. J.J. Gröndahl, Sundsvall 1817-1825 (1842), längd ca 8 cm, vikt ca 42 gram.

Slitage, repor, märken, bucklor. Gravyrer.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 000 SEK