Allmoge
1077585

BORDSSTOL, allmoge, 1800-tal.

BORDSSTOL, allmoge, 1800-tal.

Trä bemålat med bl.a drickamåleri. Spjälad rygg och kopplade ben. Bredd 88 cm, djup 45 cm, höjd 105 cm. Mått när uppfälld som bord ca 88 x 72 x 51 cm.

Slitage. Mindre skador. Färgbortfall. Fläckar. Förstärkningar med spik.

Utropspris
2 000 SEK