KINDJAL

Rysk, 1800-talets slut.

Klinga med tillverkarmärkning. Kavelplattor av trä med beslag av järn. En kavelplatta med ristning Väinö Ahomaa 1918. Träbalja klädd med svart läder och två järnbeslag. Längd 55 cm.

Konditionsrapport

En nit saknas. Slitage

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - P9

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Claes Andersson

Claes Andersson

claes.andersson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    4 700
    447 EUR
    524 USD

    Budhistorik (15 bud)
    714 sep 13:514700SEK
    2A14 sep 13:504500SEK
    714 sep 13:504500SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes