LOUISE ADELBORG, bordslampa, flintgods, Rörstrand 1926.
Blomsterdekor, höjd med monering 40 cm, med skärm 50 cm.
Slitage. Ej funktionstestad. Krackelyr. Montering skadad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10