451
1078643

Torsten Wasastjerna

(Finland, 1863-1924)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 510 - 4 380 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
Torsten Wasastjerna
(Finland, 1863-1924)

TORSTEN WASASTJERNA, olja på duk, signerad T. Wasa*.

"Interiör". 66 x 50,5 cm.

Vågigt papper eller duk. Ställvis krackelerad. Ställvis färgbortfall. Retuscher.