Två ihopsydda delar. Stort randmönster med stora och små stiliserade blommor i rött, benvitt, gult, blekgrönt och mörkblått.
Liten fuktlukt. Något slitage och smutsig, fläckar, smärre malskador. Sidorna med smärre skador.