En brosch stämplad BH, 1906 med opal och seedpärlor. En Brosch ABJ, Juvelfabriken Ab. Stockholm 1946. Längder 35 - 50 mm. Totalvikt 17 gram.
Lagning på en brosch. Bruksslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10