Konst Grafik
1079338
Yrjö Edelmann
(1941-2016)

YRJÖ EDELMANN, mapp med 5 gicléetryck, "Illusion or reality", signerade och numrerade 163/375

"Parcel in blue harmonic motion"
"An important property of orange"
"Stringed yellow power"
"The structure and spectrum of lilac"
"Green factors that effect the pulse"

Bladstorlek 30 x 25 cm.

Oramade i mapp

Maria Granfeldt
Maria Granfeldt
Chef inlämning Malmö
+46 (0)707 77 08 07

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
5 000 SEK