22 mattallrikar, 25 sopptallrikar, 19 förrättstallrikar, 10+7 assietter, mindre sopptallrik, terrin med fat, två karotter, fiskfat, två ovala serveringsfat, två runda serveringsfat, fyra serveringsskålar, såsbåt, kanna.
Bruksskick. Missfärgningar och krackelyrer. Ca tio delar med nagg. Ca fyra delar med sprickor.