LISA JOHANSSON-PAPE, taklampa, modell 61-121 /5 , Orno 1960-tal.
Metallplafond behängd med 5 st ljuspunkter. Kuporna med matterat och kristallmönstrat glas. Diameter ca 40 cm. Total höjd ca 106 cm
Åldersrelaterat slitage och märken. Ej funktionstestad.