Berndt Lindholm

(Finland, 1841-1914)
Berndt Lindholm
(Finland, 1841-1914)

BERNDT LINDHOLM, olja på duk, osignerad.

Studie av varg. Bildens mått 15 x 18 cm. Intygad à tergo av Margit Lindholm Ericsson (konstnärens dotter).

Sedvanligt ytslitage. Färgbortfall. Mindre nålhål i hörn. Mindre fläckar.

Utropspris
2 000 SEK