BERNDT LINDHOLM, olja på duk, osignerad.
Studie av varg. Bildens mått 15 x 18 cm. Intygad à tergo av Margit Lindholm Ericsson (konstnärens dotter).
Sedvanligt ytslitage. Färgbortfall. Mindre nålhål i hörn. Mindre fläckar.