Två märkta Höganäs 2K (2 kannor). En märkt Höganäs 8L och en Höganäs 5K. Höjd mellan ca 24-34 cm.
En av 2K kannorna med nagg vid undersidan av botten. I övrigt med smärre slitage och smuts.