TAKKRONA SAMT VÄGGLYSTRAR, ett par, gustaviansk stil. 1900-tal.

Mässing, behängda med slipade glasprismor. Taklampan med fyra ljuspunkter, diameter ca 24, höjd ca 47, vägglystrarna med en ljuspunkt vardera, höjd ca 33 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK