"H Ståhlbergs eftr. Urmakare Tiden". Dubbelsidig. Stomme av målat trä. Total längd 105, bredd 23, höjd 78 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Bucklor. Repor. Märken. Lösa visare. Färgbortfall.