Furu med stenskivor. En skåpsdel och en låda vardera. Längd 41 cm, bredd 37 cm, höjd 79 cm.
Bruksskick. Ett invändigt hyllplan saknas. Fläckar. Märken och repor. Spår av skadedjur. Lagning vid knopps fäste.