Allmoge
1081391

SKÅL SAMT BESMAN, daterade 1839 samt 1794.

Besman av troligen mahogny, daterad 1794, längd 73 cm. Skål/vril daterad 1839, längd 38 cm, höjd 13 cm.

Bruksskick. Spår av skadedjur. Märken. Sprickor. Fläckar.

Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

398. Tony Cragg, "No name".
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK