RAKEL CARLANDER, matta, rölakan, signerad RC, omkring 1900-talets mitt, 236 x 146 cm.

Mönster av rutor i gröna toner och vitt, bård med geometrisk dekor i mörkt grönt.

Slitage. Något blekt. Fläckar.

Utropspris
4 000 SEK