ÖRHÄNGEN, med cabochonslipade smaragder och briljantslipade diamanter.

Smaragder ca 2,32 ct och 2,21 ct. Diamanter, totalt ca 2 ct. 18K guld, ej stämplade. Stift. Höjd ca 15 mm. Totalvikt ca 6,9 gram.

Konditionsrapport

Smaragderna med inneslutningar som når ytan och är frakturfyllda. Bruksslitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V40

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Fredrik Karlsson

Fredrik Karlsson

fredrik.karlsson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 30 000 SEK

    20 000
    1 936 EUR
    2 281 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (9 bud)
    512 okt 05:5920000SEK
    711 okt 17:2416000SEK
    510 okt 22:1215000SEK