Tredelat, slipat glas med blomsterdekor. En ljusarm av mässing vardera. Ca 44 x 13 cm.
Slitage. Ett glas helt löst. Några skador. Anlupet glas. Nagg. Spår av skadedjur. Lagningar vid ljusarmarna. Senare ljusarmar.