KAFFEKANNA, silver, Mappin & Webb, England, 1900.

Oval form med gravyr av det engelska lejonet. Trähänkle och -knopp. Stämpelmärkt. Höjd ca 19 cm. Total vikt 608 g.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Repor. Märken. Spricka i knoppen.

Utropspris
2 500 SEK