Design Möbler
1082548
Arne Jacobsen
(1902-1971)
Arne jacobsen, stolar, 4 st, "sjuan", fritz hansen, omkring 1900 talets mitt

ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st, "Sjuan", Fritz Hansen, omkring 1900-talets mitt.

Bemålade. Kromade ben. Etikettmärkta. Sitthöjd ca 43 cm, total höjd 77 cm.

Slitage, ställvis omfattande. Sprickor. Fläckar. Två med skador / sprickor vid rygg. Delvis senare målning. Renoverad. Färgbortfall. Fanerlagningar. Fanerskador.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H36
Nan Jarjis
Nan Jarjis

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
440
4 714
487
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (14 bud)
21 aug 20:59
440 EUR
21 aug 20:57
420 EUR
21 aug 20:57
400 EUR
21 aug 20:56
380 EUR
21 aug 20:56
360 EUR