Ulla Brandt

(Sverige)
Ulla Brandt
(Sverige)

ULLA BRANDT, MATTA, "Tjärn", rya, ca 178,5 x 125 cm, signerad AB MMF UB

(AB Märta Måås-Fjetterström, Ulla Brandt). Komponerad 1965.

Något slitage och smutsig, fläckar. Långsidorna med smärre trampveck, en skadad kortsida, skadade fransar, flera saknas.

Mönstret komponerat för Sydsvenska Dagbladets huvudkontor i Malmö.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

14. Andrea Parisio, konsolbord, "Cole", Meridiani, Italien efter 2016.
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
Fair warning
7 500

ditt bud
Aktuellt bud:
8 500 SEK